Rizikové životní pojištění Flexirisk

Pojišťovna České spořitelny přichází se žhavou novinkou – rizikové životní pojištění Flexirisk. Toto pojištění je určeno pro všechny, kteří nechtějí mít ve svém pojištění jakoukoli investiční složku a zároveň je určeno pro ty klienty, kteří nemají žádnou rodinu.

Flexirisk je pouze pro jednoho dospělého a nelze v něm pojistit dítě.
Na rozdíl od investičního pojištění Flexi lze ve Flexirisku sjednat počátek pojištění hned následující den.

Unikátní novinkou ve Flexirisku je to, že nerozlišuje rizikové skupiny. Za stejné peníze pojistí veškerá povolání v nevýrobní oblasti, ale i povolání, kde se manuálně pracuje a dokonce i povolání s velmi vysokým rizikem úrazu – důlní práce, práce ve výškách, práce s jedy nebo výbušninami.
Pouze nepojistí 4. rizikovou skupinu, tj. práce nebo sportovní činnost s velmi vysokým stupněm ohrožení zdraví – kaskadér, adrenalinové sporty a sporty vykonávané profesionálně.

Pojištění lze sjednat až do 80 let věku. Jediné povinné riziko je pojištění smrti na 10 000 Kč. Jinak si klient může navolit připojištění podle jeho aktuální situace.

Velmi vážná onemocnění ( rakovina, mrtvice, infarkt) lze sjednat ve dvou variantách – s jednorázovou výplatou nebo s postupnou výplatou.
Při jednorázové výplatě vyplatí pojišťovna 100% a riziko končí.

V postupné flexibilní výplatě platí, čím komplikovanější průběh, tím větší plnění.

Zde plní postupně dle závažnosti léčby – při diagnóze, operaci apod. vyplatí příslušné procento z pojistné částky.

Navíc zde odměňuje klienty, že jsou zodpovědní a chodí na preventivní prohlídky.

Pokud klient doloží, že absolvoval jakoukoli preventivní prohlídku např. mamograf, vyšetření tlustého střeva, prostaty nebo pouze preventivní prohlídku u praktického lékaře, každých 5 let mu vrátí 1% z pojistné částky VVO, max. 5000Kč.

Další skvělá novinka vás čeká v připojištění pracovní neschopnosti.
Je zde pouze jedna varianta od 29. dne na nemoc i úraz, zato však plnění je od 1. dne zpětně bez tabulek! Limit je zde 650 Kč bez dokládání příjmů, což jistě ocení všichni OSVČ. Zajímavé je, že nahlásit pracovní neschopnost můžete i po uplynutí karenční doby, tj. třeba půl roku po nastoupení na pracovní neschopnost. Většina pojišťoven vám odmítne plnit, pokud pracovní neschopnost nahlásíte po uplynutí karenční doby.

Léčení úrazu ve Flexirisku se nevztahuje se na drobné ranky, pohmožděniny, ale pouze vážnější úrazy s dobou léčení min. 22 dní, vyplatí se zpětně od 1. dne a stačí pouze 1 zpráva od lékaře, kde určí diagnózu.
V novém Flexirisku jsou také nové slevy.

Za Zdravý životní styl je sleva 26% a určujícími faktory jsou BMI a také to, zda je klient nekuřák. Sleva se uplatní na rizikové pojistné za smrt z jakýchkoliv příčin, vážné nemoci a invaliditu.

Sleva za komplexní rozsah pojištění je určena podle součtu pojistných částek.

Pokud pojistné po slevách přesáhne částku 1000Kč měsíčně, poskytne pojišťovna slevu 10% za výši pojistného.

Sleva za věrnost 7% se vztahuje na smlouvy, které jsou sjednány minimálně na osm let. Sleva se uplatňuje od 8. roku trvání smlouvy a to na celé pojistné.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *